Nová učební technologie ve svítkovské škole

10.09.2014 21:18

Nová učební technologie ve svítkovské škole

Nová učební technologie ve svítkovské škole

Projekt ŠIK (Školní Informační Kanál), který nabízí zcela novou formu komunikace se žáky a studenty, a to pomocí nejnovější technologie, byl 1. září spuštěn také na základní škole ve Svítkově. Tento, v současné době nejsilnější sdělovací prostředek ve školství, zafinancoval k 90. výročí naší „základky“ Městský obvod Pardubice VI zastoupení starostou Petrem Králíčkem.

Komunikace se žáky probíhá prostřednictvím ozvučených videospotů vysílaných na obrazovkách umístěných na nejfrekventovanějších místech školy. ŠIK tak pomáhá v orientaci v situacích blízkým reálnému životu a připravuje žáky a studenty na praktické jednání. Cílem projektu je vést mládež k toleranci a ohleduplnosti k jiným lidem, vytvářet u žáků potřebu projevovat pozitivní city v chování, jednání a v prožívání životních situací, rozvíjet vnímavost a citlivé vztahy k lidem, prostředí i k přírodě, aktivně chránit své zdraví a být za sebe odpovědný.

Pro představu laické veřejnosti se jedná o počítač s monitorem, na němž jdou nepřetržitě různé, zhruba 30 vteřinové, spoty zaměřené na prevenci, bezpečnost, gramotnost, kulturu, etiku, sport… Vše je sladěno se zvoněním, takže v době výuky je vysílání automaticky ztišeno. Škola si navíc do databáze může zadat svoje vlastní spoty, například školní úspěchy, různé pozvánky či informace pro žáky. ŠIKu mohou využít také učitelé přímo v hodinách.  „Zavedením  ŠIKu do svítkovské školy se tak zařadíme mezi 24 institutů v celém Pardubickém kraji, které již ŠIK využívají. Doufám, že tento projekt bude v naší škole maximálně využíván, uživatelé s ním budou spokojeni a hlavně, že informace z tohoto programu zaujmou studenty,“ uvedl starosta Petr Králíček.


© 2018, Pardubice pro lidi – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑