Pardubice pro sportovce

29.09.2014 21:02

Pardubice pro sportovce

Podáme kandidaturu na titul „Evropské město sportu“ – přihlášení se oficiálně k myšlence evropského města sportu. Titul Evropské město sportu uděluje  Asociace evropských měst sportu při Evropské unii. Města se v kandidatuře o tento titul zavazují k podpoře sportu nejen vrcholového, ale zejména sportu na rekreační úrovni s cílem zapojit do sportu co nejvíce veřejnosti. S tím souvisí i výstavba a modernizace sportovišť, s cílem budovat sportoviště nejen s profesionálními parametry, ale zejména pro využití veřejností. Samozřejmá je podpora malých sportů, nejenom těch velkých jako je fotbal či hokej.

      Titul Evropské město má i svůj ekonomický rozměr. Město pyšnící se tímto titulem má mnohem otevřenější cestu k případným evropským dotacím, vylepšená sportovní a rekreační infrastruktura zvyšuje atraktivitu města pro návštěvníky i z jiných částí republiky, ale i z Evropy.

      Rozměr titulu je i společenský, titul Evropské město sportu je předáván v Bruselu a tato akce je mediálně sledována a přináší městům pozitivní reklamu v rámci celé Evropské unie.


© 2018, Pardubice pro lidi – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑