Pojďme společně vybudovat Pardubice pro lidi!

13.11.2013 16:20

Představujeme vám nové politické hnutí "Pardubice pro lidi", které se zrodilo z touhy zlepšit kvalitu života a politickou kulturu v našem městě. Přímým impulsem pro vznik hnutí byla nespokojenost jeho zakládajících členů se stylem, jímž se v současnosti vede pardubická komunální politika. Pardubicím se nedaří čerpat peníze z EU, ministerstev či různých fondů, vedení města nezvládá dokončit významné a dlouho plánované investice, vzdaluje se občanům Pardubic i jednotlivým městským obvodům. Komunikace mezi městem a obvody rok od roku upadá.

Nespokojenost i touha věci změnit přivedla pod hlavičku "Pardubic pro lidi" velmi různorodé osobnosti, které víc než politická či ideová příslušnost spojuje zájem o rozvoj Pardubic. Jsou to lidé, kteří mají zkušenosti s řízením města i městských obvodů, podnikatelé, manažeři, lékaři, pedagogové. Jejich společným úsilím vzniklo hnutí, které funguje na demokratických principech a je otevřené názorům nejenom svých členů, ale i široké veřejnosti. A s tímto novým hnutím teď předstupujeme před vás, pardubické občany, s jednoduchou výzvou:

Pojďme spojit síly a udělejme z Pardubic lepší místo pro život. Místo, kde se budeme cítit dobře my i naše děti, a to nejen po dobu jednoho volebního období, ale i za deset, dvacet, padesát let. Ve kterém vytvoříme důstojné podmínky pro rodiny s dětmi, sociálně slabší spoluobčany, seniory. Pojďme udělat z Pardubic moderní, živoucí, rozvíjející se město, které bude naslouchat svým občanům. Město pro lidi.

Že to je krásná vize, ale jak jí chceme dosáhnout? Máme připravený zcela jasný program. Předně bude nezbytné zefektivnit řízení města - sladit fungování magistrátu a městských obvodů, jasně definovat kompetence a odpovědnost lidí ve vedoucích funkcích. Dále musíme věnovat mimořádnou pozornost čerpání peněz z dotačních titulů a zajistit maximální využití těchto prostředků pro rozvoj města.

Abychom drželi krok s moderními městy a lidé se v Pardubicích cítili dobře a bezpečně, bude zapotřebí budovat další pěší zóny, parky s vyžitím pro volný čas, propojovat cyklostezky a především maximálně podporovat vyřešení dopravní problematiky města. A aby investice do rozvoje neprobíhaly chaoticky a zabránili jsme nesmyslnému plýtvání, chceme zpracovat plán rozvoje města na 50 let dopředu. Jedině tak zajistíme, že se město bude koncepčně rozvíjet ve všech klíčových oblastech, ať už jde o dopravu, urbanismus, školství nebo sport.

Vnímáte situaci Pardubic podobně? Budeme rádi, když nás podpoříte, připojíte se k nám nebo s námi budete diskutovat. Jedině svobodnou výměnou názorů, sdílením informací a obětavou prací můžeme naplnit vizi, za kterou má podle nás smysl bojovat. Aby Pardubice byly městem pro lidi. Věříme, že nás je v Pardubicích s podobným smýšlením dost. Věříme, že to půjde.

Více o našem programu si přečtěte na stránce pardubiceprolidi.cz/program


© 2018, Pardubice pro lidi – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑